Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, İlçe Jandarma Komutanı Bülent UCUZ, İlçe Emniyet Amiri Yusuf YAZICI, İlçe Parti Teşkilatı Temsilcileri, Reis Aslanlar Spor Kulübü sporcuları ve vatandaşların katılımı ile 12.11.2017 Pazar günü 2017-2018 Ordu İli 1.Amatör Küme Futbol Ligi açılışı için bir araya gelindi. Açılış maçı öncesi Reis Arslanlar Çaybaşı Belediye Spor Kulübü sporcuları Taekwondo-Kick Boks-Wushu Gösterisi yaptı.  
1.Amatör Futbol Ligi açılışı nedeniyle bir konuşma yapan Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN “Sporun ve sporcunun desteklenmesi gerekiyor. Bilindiği üzere spor insanın hem fiziksel hem de ruhsal olarak gelişmesini sağlıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz ifadelerinde ortaya koyduğu gibi, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Özellikle Futbol, sporun genel faydalarının yanı sıra, günümüzde bir endüstriye dönüştüğü için yerel ekonomiye de katkı sağlıyor. İlçemizin tanıtımının sağlanması ve cazibe merkezi haline gelmesi için Çaybaşı Spor’u maddi ve manevi olarak desteklemeye çalışacağım.” dedi.
Konuşma sonrasında organizasyonda bulunan katılımcılara plaket verildi ve saat 13:30’da oynanan 2017-2018 Ordu İli 1.Amatör Küme Futbol Ligi maçında Çaybaşı Belediye Spor-İdmanyurdu Spor ile karşı karşıya geldi. Maç Çaybaşı Belediye Sporun 3-1 üstünlüğü ile sona erdi.