Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN 5 Aralık Kadın Hakları Günü için kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam GÜLDEREN mesajında “Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk kadınına, belediye seçimlerine katılma hakkı, muhtar, köy ihtiyar kurulu üyeliğine seçme ve seçilme hakkı ve milletvekili seçme ve seçilme hakkı gibi hakları 5 Aralık 1934 tarihinde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün girişimleri sonucu, birçok Avrupa ülkesinden önce vererek, kadınlarımızın ülke yönetiminde söz sahibi olmalarını sağlamıştır.
        Türk kadını kendisine yasal olarak tanınan bu haktan çok daha önceki tarihlerde de toplumsal hayatın, millet ve devlet yapısının odağında yer alarak, ihtiyaç duyulan en zor şartlarda bile çok büyük fedakarlıklar gösterip, geleceğe emin adımlarla ilerlemekte çalışma azim ve kararlılığını göstermiştir.
        Kadınlarımız aile kurumunun temel taşıdır. Fedakarlığı, sevecenliği, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı, hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek bizleri sevindirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınlarımızın 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü kutluyor ve dünyadaki her türlü zorluğun üstesinden gelecek iradeye sahip oldukları bilinciyle, kendilerine mutlu, sağlıklı günler diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum." dedi.