Son günlerde Çaybaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından yapılan ayni ve nakdi yardımlar ile alakalı Kaymakamlığımıza ‘sosyal yardımların kişiselleştirildiği’ şeklinde şikayetler gelmektedir.
Öncelikle bütün vatandaşlarımızın bilmesini isteriz ki; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, yapmış olduğu tüm yardımları Sosyal Devlet ilkesi gereğince tamamen Devletimizin aktardığı kaynaklar ile yapmaktadır. Bu nedenle hiç kimsenin Devletimizin kaynak aktararak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdığımız yardımları ‘kişiselleştirmesi’ kabul edilemez ve bu durum Devletin şahsına yapılmış bir saygısızlıktır.
Ayrıca, inancımız ve değerlerimiz göz önüne alındığında tamamen Devletimizin imkanları ile muhtaç durumda bulunan vatandaşlara yapılan yardımları ‘siyasi veya kişisel’ çıkarlar için kullanmak ahlaki değerlerimize aykırıdır.
Bu itibarla, kıymetli vatandaşlarımızın Devletimizin şefkat elini uzatarak yaptığı sosyal yardımları ‘kişiselleştirmek’ gayesinde olanlara itibar etmemesini, bu yardımların doğrudan Devletimizin kaynakları ile yapıldığını unutmamalarını rica ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 22.03.2019
Çaybaşı Kaymakamlığı