“Öğretmenlerimiz; insanımızı müreffeh bir geleceğe taşıyan, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla yürümemizi sağlayan mümtaz şahsiyetlerdir. Öğretmen, çocuklarımıza ve gençlerimize kendileri ve ülkesi için elzem olan inanç, sevgi ve hamiyet ruhunu üfleyen, tüm maddiyatın ötesinde manevi bir değer katan eğitim neferidir. Şüphesiz ki ahlâkı toplumun tüm fertlerine yayacak, millî ve manevi hayatı yaşatacak ve aydınlık geleceğin kapılarını aralayacak anahtar öğretmenlerimizin elindedir.
        Öğretmenlerimiz her devirde yaşadıkları toplumun önderi, millî ve manevi dünyamızın taşıyıcısı olmuşlardır. Peygamber Efendimizin “Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır.” öğüdü, hem ilim yolunda ilerlemeyi hem de bu yolda gelişmeyi sağlayacak olan öğretmenlik mesleğinin yalnız maddi hayatımız için değil; manevi hayatımız için de önemini hatırlatmaktadır.
        Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü saygı, sevgi ve muhabbetle kutluyorum.Sahip oldukları ilmi ve irfanı öğrencilerine aktaran, çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için canla başla çalışan bu mukaddes mesleğin mensubu öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.
        Terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun…”
 
                                                                                                                Hasan KURT
                                                                                                                        Çaybaşı Kaymakamı