Çaybaşı İlçe Emniyet Amiri Yusuf YAZICI, emniyetten bir grup personelle birlikte Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıl dönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN' i makamında ziyaret etti.

                İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Orhan yapılan ziyarette Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN’i hafta kapsamında ilçede düzenlenecek etkinlikler ile ilgili bilgi verdi ve kendisini programa davet etti.

                Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN ise, “Polis Haftası’na giriyoruz. 10 Nisan’ı da içine alacak şekilde Polis Haftası etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Çaybaşı’nda da gerçekleştirilecek. Bu vesile ile başta İlçe Emniyet Müdürlüğümüz personelleri olmak üzere tüm Türkiye’de görev yapan kahraman polislerimizin bu anlamlı haftasını ve gününü kutluyorum. İnşallah, kazasız belasız ve başarılarla dolu vazifeler nasip eder. 173 yıl önce kurulan Polis Teşkilatımız, 173 yıldan beri kahramanlıklarla dolu sayfalara adını yazdırmış bir teşkilattır. Bu gün de aynı kahramanlıkları geçmiş yıllarda olduğu gibi gösteriyor. Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında terörle mücadelede, asayiş, trafik hizmetleri gibi birçok alanda gösterdiği hizmetler, Afrin’de gösterdikleri kahramanlıklar hepimizin göğsünü kabartıyor. Onlarla gurur duyuyoruz. Onlara da her zaman dua ediyoruz. Cenabı Allah, ülkemiz için, vatanımız için, bizlerin huzuru ve geleceği için mücadele eden kahraman polislerimizin ve askerlerimizi muhafaza ve muzaffer eylesin. Bizler de inşallah burada emniyetimize, rütbeli arkadaşlarımıza ve polis memurlarımıza her zaman destek vermeye hazırız. Devletimizin imkanları sonuna kadar kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz. Asıl olan burada kolluk kuvvetlerimizin tamamının huzur içerisinde güçlü bir şekilde görevini ifa etmesi. Çaybaşı’nda bu anlamda polisine ve askerine sahip çıkan bir coğrafyadır. Ben bu vesile ile aynı zamanda Çaybaşı’nda yaşayan kıymetli hemşerilerimize de bugüne kadar vermiş oldukları destek ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Polis Haftası, inşallah hayırlara vesile olur. Daha başarılı görevler yapmaya vesile olur. Saygıdeğer Amirime ve Emniyet Teşkilatımızın bütün personellerine başarılar diliyorum. Sağlık ve sıhhat diliyorum. Cenabı Allah, aileleri ile birlikte mutluluklar nasip etsin inşallah. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz nezdinde tüm ülke genelinde, sınır ötesi operasyonlarda ve yurtdışı temsilciliklerimizde görev yapan bütün polislerimizin Polis Haftası’nı ve 10 Nisan Polis Günü’nü de en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.