Sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan Valilik toplantı salonunda yapılan, 2018 yılının 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı  Ahmet ARIK başkanlığında yapıldı.
 
        Konuşmasında,Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı(YİKOB)'na 15.5 milyon TL ödeneğin  İçişleri Bakanlığı tarafından aktarıldığınıda söyleyen Ahmet ARIK, ”Gelen ödeneği belediyelerimizle, kaymakamlıklarımızla koordine halinde KIRDES kapsamında değerlendireceğiz.  Kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız biran önce belirledikleri uygun gördükleri yerleri 15 Nisan’a kadar bize iletsinler ki, Bakanlığa göndermemiz gerekiyor. Bakan onayından sonra da hemen bunların ihalelerine çıkarak hizmetlerin yerine getirilmesini sağlayacağız" diye konuştu.
  
        Toplantıda, Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ilçelerinde yürütülen proje ve yatırımların son durumları hakkında bölge müdürlerinden detaylı bilgiler de aldı.