İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan GÜNEŞ ve Proje ekibindeki görevli öğretmenler Kaymakamımız Hasan KURT’u makamında ziyaret ederek  Erasmus+KA1- Projesi hakkında Kaymakamımız Hasan KURT’a bilgi verdiler.
  İlçemizde Çaybaşı Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinin yürütüğü“Yeryüzündeki Yıldızlar” Proje Türkiyedeki 167 projeden biriside İlçemizden seçildi.
Bu yıl Orduda İlinde kabul edilen ve onaylanan tek  ve Çaybaşı ilçemizin ilk Avrupa Birliği Erasmus+ Programındaki  KA1-bireylerin öğrenme hareketliliği projesi, “Yeryüzündeki Yıldızlar” adlı  projemizdir.
 Bu proje bireysel farklılıkları avantaja dönüştürmek ile ilgilidir. Projemiz 11-15 yaş grubundaki öğrencileri ve öğretmenlerini kapsamaktadır. Projemizin amacı, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların bireysel farklılığını keşfetmek, yenilikçi yöntem - tekniklerle (CLIL); eğitim öğretimdeki eksiklikleri giderip eğitim kalitesini arttırmak ve okulumuzun %8'ini kapsayan 13 öğrencinin eğitim ve sosyal hayatında daha aktif rol alabilmelerini sağlamaktır.