İlçemizde, “Çocuklar Gülsün” Projesi kapsamında İlçe genelinde annesi, babası veya her ikisi vefat etmiş 41 öğrenciye hediyeler verildi.
Çaybaşı Kaymakamlığı'nca yetim ve öksüz çocukları sevindirmek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Çocuklar Gülsün” Projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında Kaymakam Fatih İZMİR ilçedeki 41 yetim ve öksüz öğrenciyle İlçe Halk Kütüphanesi Toplantı Salonunda bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet ederek onlara isteklerini sordu. Her öğrenci hayalini kurup almak istediği bir hediyeyi yazıya dökerek talep etti.
Çocukların talepleri değerlendirildikten sonra düzenlenen törenle yetim ve öksüz çocuklara hediyeleri teslim edildi. Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda düzenlenen programda 41 yetim ve öksüz öğrenciye istekleri dahilinde 17 adet tablet, 11 adet bisiklet, 4 adet forma, 3 adet cep telefonu, spor malzemesi, kitap ve oyuncak gibi eşyalardan oluşan hediyeler verildi.
Törende konuşan Kaymakam Fatih İZMİR, "Yetim ve öksüz çocuklarımızla görüştük, 'Onlara; anne ve babanız yaşasaydı sizin için ne almasını isterdiniz?' diye sorduk. Çocuklarımız da bize bisiklet, oyuncak araba, gibi bazı taleplerini ilettiler. Biz de elimizdeki imkanlarla taleplerini karşıladık. Çocuklarımızın bu mutluluğunu sizlerle de paylaşmak istedik" dedi.