Valimiz Seddar YAVUZ öncülüğünde başlatılan ve Ordu il genelinde öğrenim görmekte olan, belirlenen özel nedenlerden en az birine sahip olan çocuklara yönelik planlanan Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele(ÖNEM) Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
 
Vali Yardımcısı Ahmet ARIK başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan ÖNEM Projesi tanıtım toplantısına, İl Jandarma Komutanı Tolunay BAŞER, Ordu Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.Tevfik NOYAN, Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, İlçe Kaymakamları, daire müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Serdar YURDABAKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve proje paydaşları katıldı.
 
Toplantının açılışını yapan Vali Yardımcısı Ahmet ARIK, katılımcılara proje hakkında bilgiler vererek, projenin faydalarından bahsetti. Dezavantajlı çocuklara sahip çıkmak ve destek olmak amacıyla böyle bir proje başlatıldığını aktaran Vali Yardımcısı Ahmet ARIK, “Boşanmış ailelerin çocuklarının, annesiz ve babasız olan çocukların, aileden kopmuş olan çocukların kısacası dezavantajlı olan çocukların, daha üst düzey bir ilgi ve alaka ile topluma entegrasyon sağlaması, sorunlarını gidermesi, maddi ve manevi destek olunması, bu çocukları sorunları ile baş başa bırakmamak, onlara sahip çıkmak amacıyla hazırlanmış ve yürürlüğe koyulmuş bir projedir” dedi.
 
Konuşmanın ardından katılımcılara, proje hakkında tanıtım filmi izlettirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma, Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi Üyesi Abdulkadir ÇAYA’nın proje paydaşlarının dağılımı konusunda sunum yapması ile toplantı sona erdi.