Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, Emniyet Müdürlükleri tarafından verilen ehliyet ve pasaportların yeni düzenlemeyle Nüfus Müdürlükleri tarafından 2 Nisan 2018 Pazartesi gününden itibaren başladığını açıkladı. Emniyet Müdürlükleri tarafından verilen ehliyet ve pasaportlar, yeni düzenlemeyle Nüfus Müdürlükleri tarafından verilmeye başlandı. Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, düzenlediği basın toplantısında yeni uygulamanın detaylarına ilişkin bilgi verdi.


Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, ilçede daha önce düzenlenen ve emniyet kayıtlarında bulunan 196 adet pasaportla ilgili dosyanın İlçe Nüfus Müdürlüğüne verildi.
Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, yeni uygulamanın amacının polislerin kendi mesleklerine daha da yönelmelerini sağlamak olduğunu belirterek, “Bugüne kadar verilen hizmetlerde herhangi bir aksama yaşanmadı. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğüz ve polisimiz bürokratik işlemlerden ziyade, kendi iş ve işlemleriyle ilgilenebilmesi, odaklanabilmesi yani polislik görevini yapabilmesi adına bu hizmetler Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne devredilmiştir.”ifadelerini kullandı.


-“Uygulama başladı”-
Yeni uygulamanın 2 Nisan 2018 Pazartesi günü başladığını belirten Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, “Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerinin Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü, İl ve İlçe Müdürlükleri neslinde uyarlanması için belli bir hazırlık safhasının geçmesi gerekiyordu. Nüfus Müdürlüğümüzce pasaport, ehliyet hizmetlerini sağlıklı bir şekilde yürütecek konuma gelmiştir. 1,5 yıllık hazırlık döneminin ardından pasaport ve sürücü belgesi verilmesi işlemleri İlçe Nüfus Müdürlükleri tarafından verilmeye başlandı.
Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, yeni çipli kimlik kartı alırken alınan parmak izinin pasaport ve ehliyet hizmetlerinde de kullanılacağını belirterek, “Ehliyet ve pasaport işlemlerinin Nüfus Müdürlüğü’ne devredilmesinden sonra, eski kimlik alırken parmak izi alma modelinden daha ayrıntılı parmak izi ve avuç içi alacak şekilde yeni aletlerimiz geldi. Bir vatandaş pasaport alırken parmak izi vermişse ehliyet ve kimlik kartını değiştirirken yeniden parmak izi vermeyecek.” diye konuştu.
-“Süre olarak bir değişiklik olmayacak”-
        Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, kimlik ve pasaport bedellerine ilişkin ödemelerin bankalara ve vergi dairelerine yatırılacağını, Nüfus Müdürlükleri’nde parayla ilgili herhangi bir işlem yapılmayacağını sözlerine ekledi.
     03.04.2018 saat 10:30 itibariyle 2 Pasaport ve 1 sürücü belgesi işlemi başarıyla tamamlanmış olup, Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN,  İlçemiz Nüfus Müdürü Hüseyin OCAK ve personelleri ile İlçe Emniyet Amirliği personeline teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.