Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un eşi Sayın Selda  YAVUZ Hanımefendi, ilçemizde ziyarette bulundu. İlçemizdeki hem öğrencilerle bir araya geldi hem de şehit, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine konuk oldu.
 
        İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi girişinde kendisine öğrencilerimiz tarafından çiçek takdim edildi. Ziyaret kapsamında okulumuz konferans salonunda programa katılan Selda  YAVUZ hanımefendi, öğrencilerle sohbet ederek, onlara bazı tavsiyelerde bulundu.
 
        İlçemizde öğrencilerle bir arada bulunmaktan ve düzenledikleri programa katılmaktan mutluluk duyduğunu belirten Selda YAVUZ hanımefendi, öğrencilere öncelikle kendilerini sevmelerini, vatan, millet sevgisiyle dolu, pozitif bir enerjiyle hayata adım atmalarını istedi.
 
        Sayın Valimiz Seddar YAVUZ’ un eşi Sayın Selda  YAVUZ hanımefendi, ilçe programı kapsamında 26 Eylül 1992 yılında Diyarbakır Lice’de şehit olan Jandarma Er Zekeriya KOCAKOÇ’un annesi Hamide KOCAKOÇ’u evinde ziyaret etti.
 
        “Sizler, bizim baş tacımızsınız” diyen Selda  YAVUZ hanımefendi, ”Allah sizlere sabır, dayanma gücü versin. Şehidimizin ruhu şad olsun. Her daim sizlerin yanındayız” şeklinde konuştu.
 
        Şehit Jandarma Er Zekeriya KOCAKOÇ’ un annesi Hamide KOCAKOÇ, ”Bizleri unutmadığınız için Allah sizden razı olsun. Ziyaretinizle beni çok mutlu ettiniz. Allah devletimize zeval vermesin” diyerek, ziyaret dolayısıyla çok memnun olduğunu dile getirdi.
 
        Selda  YAVUZ hanımefendi, daha sonra Kaymakamlığımızın başlatmış olduğu “Kimsesizlerin Kimi Ol” projesi kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımlarıyla ev onarımı yapılan ÇAMYAR ailesi ile engelli KAVUNCU ailesini ziyaret ederek, ailelerin herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.
 
        Selda  YAVUZ hanımefendi, ilçe programı kapsamında son olarak ilçemizde yeni kurulan Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği üyeleri tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan el sanatlarını da yakından inceleme fırsatı buldu.
 
        Selda YAVUZ hanımefendi, dernek üyelerine ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara el uzattıkları için teşekkür etti.
 
        Selda  YAVUZ hanımefendinin ilçemize ziyaretinde, Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN’in Eşi Hatice GÜLDEREN, Belediye Başkanı İsmet YANIK’ın eşi Aynur YANIK, İlçe Emniyet Amiri Yusuf YAZICI’nın eşi Fatma YAZICI, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Bülent UCUZ’un eşi Figen UCUZ ile Çaybaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Lütfiye GENÇ ile dernek üyeleri de hazır bulundu.
 
        Kaymakamlığımız olarak Sayın Selda YAVUZ hanımefendinin ilçemize yapmış olduğu Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.